Özel ölçü kesim

Maske üretimi yapan firmalar için tercih ettikleri maske tellerini istedikleri ölçülerde kesim (8.5 cm, 9 cm, 10 cm vb.) yaparak paketleyerek teslim ediyoruz.

 

NEDEN MASKE KULLANMALIYIZ?
İnsanlar konuşurken ağızlarından solunum partikülleri çıkar ve bunlara aerosol denir.

Bunların havada asılı kalma yetenekleri vardır.1 mikron 1mikrometre boyutu olan bu parçalar içerisinde virüs barındıracak kadar büyüklüğe sahiptirler.

Maske kullanmayan ve bulaşıcı hastalığı olan kişi ile sosyal mesafe korunmaz ise hastalığa yakalanma olasılığımız oldukça yüksektir.

Solunum burundan başlar ve maske ile korunmaz ise virüs vücuda giriş yapabilir.

Kullanılacak maskenin özellikle maske teli olmalıdır çünkü burun kısmını tamamen kapatmayan bir maske koruyucu özelliğini kaybeder.

{gallery}maske-teli{/gallery}

Yurt dışına maske ihracatı yasağının şartlı olarak kalkmasının ardından Sosyal medyada ve bir çok platformda tartışmalara neden oldu şöyle ki; ihracat miktarı kadar iç piyasaya hibe edilen 250 milyon adet maskelerin bir çoğunluğu telsiz üretilmesi kullanıcılar tarafından ciddi anlamda eleştirildi.

 

Hacattepe üniversitesi tıp fakültesi anabilim dalı öğretim üyesi prof. Dr. Sarp Üner'in Hürriyet'e yapmış olduğu açıklamada, doğru maskenin burnun üstünde, çenenin altında olması gerektiğini, insan yüzü farklı olduğu için her maske herkesin yüzüne tam olarak oturmaz. Bu nedenle maske teli kullanımı burun ile elmacık kemikleri arasındaki boşlukları ortadan kaldıracağı için sağlık açısından yüze tam oturmayan maske kişinin kendisini ya da çevresini koruduğu hissi vereceği için olumsuz yönde etkilemektedir.